LocaHost.NET
Tools

Jak zmienić hasło root w MySQL w systemie Windows?


Popularności bazy MySQL nikomu nie trzeba wyjaśniać (ale za to odpowiednie zabezpieczenie bazy już tak ;-). Jeżeli jesteś użytkownikiem bazy MySQL to na 100% od razu zaraz po instalacji twoja baza nie ma ustawionego hasła dla głównego administratora (użytkownik root).
Baza MySQL dostępna jest na wiele platform systemowych (Linux, Windows, Unix), ale miana hasła dla root'a oraz innych użytkowników we wszystkich systemach jest taka sama.
Proces zmiany hasła wygląda tak samo dla phpMyAdmina a także dla zmiany przy pomocy konsoli systemu operacyjnego.

W tym artykule opisałem kilka sposobów zmiany hasła. Jest to na tyle uniwersalny przekład, iż pasuje on do większości systemów operacyjnych. Za pomocą tego artykułu zmienisz hasło dla root'a dla systemu Linux, oraz wszystkich Windowsów (Windows XP, Windows 7, 98, 2000, ...).


Artykuł utworzony: 2020-03-08 02:01:01: MySQL, Windows, Jak zmienić hasło root w MySQL, Zmiana hasła root w MySQL za pomocą konsoli, flush privileges, mysqladmin, phpMyAdmin, Zmiana hasła root w MySQL za pomocą phpMyAdmin, Zmiana hasła root w MySQL w systemie Windows 7, Zmiana hasła root w MySQL w systemie Windows XP, Zmiana hasła root w MySQL w systemie Windows 10, Zmiana hasła root w MySQL w systemie Windows.

» Regulamin

» Kontakt

MySQLPHPPhpMyAdminlocalhost127.0.0.1 © LocaHost.NET